Polecamy

Sok z jagód Acai znakomicie wzmacnia siły obronne organizmu


 

Twój organizm sam poradzi sobie z wieloma zarazkami - dostarcz mu tylko specjalistę od spraw obronnych - Virago


 

Preparat zawierający kompleks składników wspomagających proces trawienia


 

1

Pro-State Power - zapomnij o męskich problemach i popraw jakość swojego życia


 

Bioharmonex - urządzenie działające na zasadzie biorezonansu. Subtelny sposób na zachowanie i zestrojenie na nowo naszego zdrowia.

 

Alive I sok Cali Vita, Alive II saszetki, Alive moc witamin

aalive sok calivita

 

 

Dostępne Nowośći w ofercie Cali Vita

 

Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips - 240 ml.

Produkt Liquid C + Bioflavonids with Rose Hips to formuła zawierająca kompleks antyoksydantów działając synergicznie, stanowią doskonałe wsparcie w walce z wolnymi rodnikami.Antyoksydanty w płynie
Organizm człowieka nieustannie narażony jest na działanie wolnych rodników. To atomy, grupy atomów lub cząsteczki zdolne do samodzielnego istnienia, mające jeden lub więcej niesparowanych elektronów. Są one odpowiedzialne za uszkodzenia ważnych struktur biologicznych w komórkach, prowadząc do zaburzeń strukturalnych i funkcjonalnych. Powstają one zarówno w organizmie człowieka m.in. w reakcjach oddychania tkankowego, przy fagocytozie, aktywacji genów, jak również pod wpływem promieniowania UV, promieniowania jonizującego, ozonu. Ich źródłem może być także palenie tytoniu, infekcje, zanieczyszczenie środowiska, itp. Szczególnie podatne na utlenianie są tłuszcze, struktury białkowe, DNA, węglowodany. Aby zapewnić organizmowi wsparcie przed działaniem wolnych rodników, należy zapewnić odpowiednią podaż przeciwutleniaczy z dietą oraz suplementami diety.
Produkt Liquid C + Bioflavonids with Rose Hips to formuła zawierająca kompleks antyoksydantów: witamina C, ekstrakt z bioflawonoidów cytrusowych, ekstrakt z owoców dzikiej róży, które działając synergicznie, stanowią doskonałe wsparcie w walce z wolnymi rodnikami.

więcej >>>

 

LIQUID CHLOROPHYLL - Nowość !

Pozbądź się toksyn! Zainwestuj w swoje zdrowie.
LIQUID CHLOROPHYLL<font color = #FF3300><B><I> NOWOŚĆ!</B></I></FONT>W zielonym barwniku roślinnym zmagazynowana jest energia słoneczna, która jest podstawą istnienia świata roślin i zwierząt.

Chlorofilina zawarta w preparacie Liquid Chlorophyll posiada silne właściwości alkalizujące układ trawienny, przynosząc korzystne efekty pacjentom cierpiącym na reumatoidalne zapalenie stawów, pomaga usunąć nieprzyjemny zapach, wyeliminować nieświeży oddech, przynieść ulgę bolącemu gardłu, poprawić funkcjonowanie układu krążenia, zmniejszyć niestrawność, zredukować uczucie zmęczenia. Posiada dodatkowo działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, wspomaga system odpornościowy, optymalizuje i utrzymuje dobry stan zdrowia. Spośród zalet chlorofiliny można wymienić jeszcze wiele innych, np.: przyspiesza gojenie się ran, jest pomocna w leczeniu wrzodów żołądkowych oraz ułatwia regularne wypróżnianie się.

W XXI w. wszystkie żywe organizmy, w tym człowiek, są narażeni na wiele nowych i coraz bardziej niebezpiecznych substancji chemicznych (obecnych w powietrzu, wodzie, a nawet w żywności) oraz czynników fizycznych (takich jak np.: promieniowanie oraz energia nuklearna). Znacznie zwiększyła się również częstotliwość występowania nowotworów, chorób sercowo-naczyniowych, zwyrodnieniowych układu kostno-stawowego, alergii, otyłości i wielu innych. Dodatkowo, szeroką gamę objawów, takich jak: bóle głowy, zmęczenie, dolegliwości ze strony błon śluzowych, napady kaszlu, problemy trawienne, objawy alergiczne oraz nadwrażliwość na czynniki środowiskowe (chemikalia, perfumy, substancje syntetyczne) można powiązać z toksycznością otaczającego nas środowiska.

Chlorofiliny mogą być także stosowane jako wewnętrzne dezodoranty - wpływają na aktywność enzymów rozkładających białka, hamując powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Korzystnie oddziałują na procesy regeneracji, tworząc NIEPRZYJAZDNE środowisko dla rozwoju bakterii i przyspieszając gojenie się ran.

Dawkowanie; 1 łyżeczka (5 ml) dziennie do wody. Produkt zamieszać przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Opakowanie - 473 ml

Skład; Chlorofilina sodowo-miedziowa (z lucerny siewnej)15  mg. Roztwór aromatyzowany olejkiem miętowym.


 

Sablingual Q10

Wyjątkowy i jedyny na polskim rynku podjęzykowy

sablingual Potrzebuje go każde serce a serce znaczy życie.

Pamiętaj że serce nie ma czasu na odpoczynek. Zapewnij organizmowi odpowiednia ilość koenzymu Q10 - to  naturalne ożywienie na codzienne zmęczenie!

Jak działa Koenzym Q10? Koenzym Q10 to substancja, bez której organizm nie jest w stanie wytworzyć energii. Jest tez niezwykle silnym antyoksydantem.

Czy suplementacja CoQ10 jest konieczna?

Do 30. roku zycia organizm sam wytwarza Koenzym Q10 w wystarczajacej ilości, lecz wraz z uplywem lat, nasze komórki zawieraja go coraz mniej. Np. w sercu czlowieka w wieku 40 lat jest juz tylko ¾ ilosci koenzymu z okresu mlodzienczego, a powyzej 70-75 lat - ilosc koenzymu spada do polowy pierwotnej wartosci. W efekcie mogą pojawić się zaburzenia energetyczne, które moga negatywnie wplywać na nasze zdrowie. Aby temu zapobiec, należy uzupelniać poziom Q10 w organiźmie poprzez odpowiedni sklad posilków lub suplementy diety.

Dlaczego warto wybrać nowość w CaliVita® - SUBLINGUAL COQ10?

Koenzym Q10 w tabletkach, które umieszcza sie pod jezykiem, jest przyswajany przez organizm szybciej i skuteczniej - trafia do krwioobiegu bezposrednio za posrednictwem naczyn krwionosnych, znajdujacych sie w jamie ustnej. Z tego wzgledu stosowanie tego preparatu jest zalecane zwlaszcza w przypadku, gdy mozliwosci trawienne oraz absorpcyjne przewodu pokarmowego sa znacznie utrudnione. Tabletki maja przyjemny, mietowy smak. Juz 1 tabletka dziennie (20 mg) zapewnia uzupelnienie niedoborów koenzymu Q10 w Twojej diecie.

U kogo moga wystapic niedobory CoQ10?

  • U osób niewłaściwie odżywionych w podeszłym wieku
  • przewlekle chorych (np. kardiomiopatie, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zwłaszcza w przebiegu zawału,
  • choroby przyzębia, mięsni, przewodu pokarmowego)
  • przyjmujących niektóre leki (np. obniżające poziom cholesterolu)
  • poddanych chemioterapii, radioterapii
  • otyłych aktywnie uprawiających sport, zwłaszcza dyscypliny wytrzymałościowe.
  • po 40 roku życia
  • Koenzym Co Q 10 od 30 roku życia ubywa w naszym organizmie z wiekiem. Większe jego

  braki mogą być powodem wielu poważnych chorób a nawet mogą stanowić zagrożenie dla życia.


 • Zawartość: 30 tabl. podjęzykowych

 • Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku. Trzymać pod  językiem aż do całkowitego rozpuszczenia, zmieniając pozycje tabletki.

  Więcej o koenzymie Q10 znajdziesz tu:

 


 

Digestive Enzymes - lekkość trawienia

 

Enzymy trawienne, odchudzanie, zaparcia "Zdrowie czlowieka zależy nie tylko od jakości przyjmowanego pozywienia, ale od zdolnosci organizmu do wlaściwego rozłożenia, wchloniecia i wykorzystania skladników pokarmowych. Jesli organizm posiada, oprócz niezbednych substancji odzywczych, takze odpowiednia ilość enzymów, wówczas moęe czynić cuda."

Dr Howard Loomis

NATURALNE ENZYMY DIGESTIVE ENZYMES

  Stosowane w starozytnosci powiedzenie: "Jestes tym, co jesz", obecnie, w czasach wspólczesnej cywilizacji nalezaloby zmienic na: "Jestes tym, co Twój organizm jest w stanie wykorzystac", poniewaz istnieja liczne zaburzenia i choroby spowodowane niewlasciwa dieta. Najpierw jednak powinien byc spelniony warunek wstepny:

Pierwsza i najwazniejsza cecha wlaściwej diety jest odpowiednia podaż enzymów. Swieza, nie poddana obróbce termicznej czy chemicznej zywnosc, zawiera w sobie naturalne enzymy, niezbedne do prawidlowego przebiegu procesów trawiennych. Ale juz w temperaturze okolo 47°C , wiekszosc tych naturalnych enzymów ulega denaturacji. Gama procesów, jakim obecnie poddawana jest zywnosc, skutecznie niszczy zawarte w zywnosci enzymy: od utrwalania promieniowaniem radioaktywnym, poprzez mikrofale, pasteryzacje, sterylizacje, puszkowanie.konczac na gotowaniu na parze, czy pieczeniu lub smazeniu bez tluszczu.

Konsekwencje niedoboru enzymów sa znacznie gorsze, jesli sa powiazane z niedoborem witamin i skladników mineralnych. Nalezy je uzupelniac; w przeciwnym razie nie mozna byc zdrowym. Kazdy z nas w rózny sposób reaguje na spozyty pokarm. Dla pewnych osób niektóra zywnosc moze byc ciezkostrawna, podczas gdy inni moga ja spozywac bez zadnych trudnosci do czasu, gdy ich organizmy produkuja wystarczajaca ilosc enzymów. Jednak produkcja enzymów powinna i moze byc wspomagana. Pomoc w rozwiazaniu tego problemu oferuje Digestive Enzymes , najnowszy produkt CaliVita ® International.  

Efekty dzialania Digestive Enzymes mozna podsumowac nastepujaco:

 • Zawiera prawie pelne spektrum naturalnych enzymów trawiennych, dlatego moze byc skuteczna pomoca w zaburzeniach trawienia. Moze tez byc stosowany przez calkowicie zdrowe osoby, zwlaszcza podczas obfitych posilków, kiedy spozyte dania obciazaja nadmiernie uklad pokarmowy.
 • Podstawowymi enzymami o szerokim zakresie dzialania w Digestive Enzymes jest mieszanina enzymów trzustkowych - pankreatyna , wzmocniona przez pepsyne, papaine, proteaze i bromelaine , które wspólnie rozkladaja bialka do ich podstawowych elementów - aminokwasów. Trawienie tluszczu jest wspierane przez lipaze , a weglowodanów (skrobi) przez amylaze (diastaze) .
 • Dzialanie enzymów w Digestive Enzymes wzmacniaja:

- ostryz dlugi i koper wloski : pobudzajace trawienie, ochraniajace watrobe i przeciwdzialajace wzdeciom,

- betaine HCl : substytut kwasu solnego

- kwas glutaminowy:  odgrywajacy wazna role w procesie odtruwania organizmu.

W obecnych czasach powinnismy zwracac szczególna uwage na ostrzezenie Hipokratesa, ojca medycyny, brzmiace: "Smierc czai sie w jelitach".

"Zdrowie zamieszkuje jelita i mozemy je chronic przez odpowiednie spozycie enzymów".

Opracowano na podstawie artykulu prof. dr n. med. V. Szedlak-Vadocz pt: "Enzymy wspomagajace trawienie"


 

NOWOŚĆ NA ODCHUDZANIE

 

Slim Formula. W krajach wysokorozwiniętych otyłość osiąga cechy epidemii, co wielokrotnie było omawiane na łamach naszego CaliNews-a. Zazwyczaj organizacje konsumenckie tych krajów zrzucają winę na poszczególnych obywateli za ich „nieumiarkowane” nawyki żywieniowe. Rzadko jednak przyznają, że zjawisko to – przynajmniej po części – jest wynikiem błędów popełnianych przez nie same.

W środkach masowego przekazu przeważnie wcale nie wspomina się o ludzkiej pogoni za sukcesem, której towarzyszy stres i rywalizacja; nie mówi się także o genetycznie modyfikowanej żywności, pełnej chemicznych substancji, sztucznych barwników, środków konserwujących i poprawiających smak. Przyciągające uwagę, interesujące opakowanie nie zastąpi brakujących w produkcie spożywczym naturalnych substancji odżywczych. Jeśli ten temat pojawia się nieustannie, ludzie ponoszący za to odpowiedzialność, przeważnie obwiniają się wzajemnie. To jest właśnie powód i wytłumaczenie, dlaczego niezdrowe, wysoko słodzone napoje oraz żywność typu „fast-food” są sprzedawane w szkołach i ich okolicach. Istnieje obawa, że nawet gdyby zdrowe napoje i żywność były dostępne, młodzież nie kupowałaby ich z powodu agresywnej reklamy, która sugeruje, że tylko jedzenie „fast-foodów” jest modne.

Jednakże, konsekwencje są poważne i to nie tylko pod względem dodatkowych kilogramów! Objawy niewłaściwej diety można zauważyć już we wczesnym okresie dzieciństwa;  większość osób dorosłych oraz w podeszłym wieku nie tylko ma nadwagę, ale cierpi z powodu nadmiernej tuszy, jak również wynikających z tego problemów zdrowotnych i dolegliwości.


Nowy produkt CVI, pobudzający spadek masy ciała, o kompleksowym działaniu– Slim Formula – oferuje skuteczną pomoc w walce z otyłością.

1 TABLETKA ZAWIERA:

 • Zielona herbata (Camellia sinensis) (std. 95 % polifenoli) 50 mg
 • Nopal (Opuntia sp. Cactus ) 100 mg
 • L- karnityna HCl 40 mg 
 • Nasiona kopru włoskiego (Foeniculus vulgare) 40 mg 
 • Kurkuma (Curcuma longa) 25 mg 
 • Imbir (Zyngiber officinale) 50 mg
 • Pikolinian chromu 50 mcg
 • Lecytyna 25 mg
Garciniacambogia....................... 100mg

 

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY SLIM FORMULA A INNYMI SUPLEMENTAMI DIETY REDUKUJĄCYMI MASĘ CIAŁA?

Zacznijmy od początku. Slim Formula to kompleksowy preparat obniżający masę ciała, którego regularne przyjmowanie pozwala osiągnąć cel, pod warunkiem że jesteśmy gotowi zmienić nasz styl życia. „Skosztowanie” Slim Formula powoduje przyjemne doznania smakowe oraz zapachowe, gdyż tabletki Slim Formula, w porównaniu z innymi produktami wyszczuplającymi, mają przyjemny zapach i smak. Jest to rezultat zastosowania podstawowych olejków z wyciągów ziołowych. Choć cecha ta nie jest decydująca z punktu widzenia skuteczności produktu, może jednak stanowić dodatkowy bodziec do przyjmowania preparatu. Ponadto, w porównaniu do innych „spalaczy kalorii”, głównym zadaniem Slim Formula jest oczyszczanie organizmu, zwłaszcza ze szkodliwych produktów przemiany materii, jak również stymulowanie aktywności układu trawiennego, eliminowanie płynów z tkanki łącznej i przyspieszanie przemiany materii.

A REZULTATY?

 • - redukcja masy ciała
 • - oczyszczony organizm
 • - lepsze trawienie i praca jelit
 • - dobre samopoczucie, większa witalność

- bardziej atrakcyjny wygląd – większa pewność siebie

PODSUMOWANIE

Slim Formula to suplement diety stymulujący spadek masy ciała oraz pomagający utrzymać prawidłową masę ciała. Preparat ten stanowi wspaniałą, długotrwałą pomoc przede wszystkim dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Składniki tej złożonej formuły odchudzającej działają na zasadzie synergii. Pomagają przywrócić równowagę naszemu metabolizmowi, jak również ułatwiają zdolność organizmu do przekształcania żywności w energię chemiczną (ATP) i cieplną.

To, czy dieta wyszczuplająca będzie skuteczna czy nie, zależy od efektywności wymienionych procesów i wytrwałości konsumentów

Prof. dr hab. n. med. Valeria Szedlak-Vadocz

 


 

Para Protex - naturalny sposób na pasożyty, oczyszczanie organizmu, grzybicę itp.   


Chcesz pozbyć się PASOŻYTÓW ? Najlepszą formą obrony jest atak. Działaj szybko! Wykorzystaj naturalną broń – ParaProteX. Odzyskaj dobre samopoczucie i witalność.

„Inwazja” pasożytów jest bardziej powszechna niż nam się to wydaje – statystycznie 70-80% osób może ulec zakażeniu. Zaczyna się niewinnie – niedomyte owoce i warzywa, niestarannie przygotowane jedzenie (surowe, niedogotowane), picie nie przegotowanej wody, ukochane zwierzątko, którego nie odrobaczamy. Kolejnym czynnikiem ryzyka są krajowe i zagraniczne podróże, z których możemy powrócić bogatsi nie tylko o piękne wspomnienia.
Warto pamiętać, że nie każde połknięte jajo pasożyta rozwija się w organizmie. Zależy to od wielu czynników, ale głównie od kondycji naszego systemu immunologicznego - tylko sprawne mechanizmy obronne zabezpieczą nas przed inwazją pasożytniczą

 

DLACZEGO PASOŻYTY SĄ NIEBEZPIECZNE?

W ludzkim organizmie może zadomowić się wiele różnych pasożytów, od mikroskopijnych rozmiarów aż po te widoczne gołym okiem. Bez względu na to, z jakim pasożytem mamy do czynienia, jego obecność w naszym organizmie jest zawsze szkodliwa. Całe swoje życie pasożyty żerują na nosicielu, zabierając mu pokarm i zmniejszając jego możliwości rozmnażania się. Mogą nawet wywołać u niego chorobę, doprowadzając niekiedy do śmierci. "Intruzi" są trudni do wykrycia, ponieważ ich obecność często przypomina objawy innych chorób.

Pozbycie się "nieproszonych" gości jest długotrwałym, wymagającym poświęceń i cierpliwości procesem, który polega na:
- zmianie diety pod kątem własnej grupy krwi;
- eliminacji "intruzów";
- oczyszczeniu organizmu z nagromadzonych trucizn i obumarłych pasożytów;
- stworzeniu niekorzystnego dla pasożytów środowiska poprzez wzmocnienie układu pokarmowego i immunologicznego.

Obrona przed pasożytami jest stara, jak sama ludzkość. W naszym arsenale, obok najnowocześniejszej broni wytwarzanej metodami genetycznymi, mamy do dyspozycji metody opracowane na podstawie wielowiekowych obserwacji i doświadczeń ludzi z różnych zakątków Ziemi. Należą do nich niektóre rośliny, pochodzące z różnych zakątków świata.

    Skład Para Protex i działanie:

 • Owoce Rangoon creeper (Quisqualis indica) - od dawna wykorzystywane są przez ludność Indii do wytwarzania maści na zmiany skórne wywołane pasożytami. Te słodkie w smaku owoce stymulują działanie śledziony i żołądka. Dojrzałe, prażone pestki są stosowane podczas biegunki czy gorączki.
 • Komosa piżmowa (Chenopodium ambrosioides) - roślina o silnych właściwościach przeciwpasożytniczych. W medycynie ludowej często używana w dolegliwościach dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.
 • Ekstrakt z berberysu zwyczajnego (Berberis vulgaris) - posiada silne właściwości przeciwzapalne oraz odkażające - niszczy bakterie powodujące infekcje ran, czerwonkę, cholerę oraz mikroorganizmy wywołujące infekcje układu moczowo-płciowego. Wzmacnia system immunologiczny, pomaga zwalczać stany zapalne stawów. Owoce są powszechnie używane jako środek na niestrawność, w zaburzeniach pracy wątroby oraz w zaparciach.
 • Mirra (Balsamodendron myrrha) - korzystnie wpływa na pracę systemu immunologicznego, chroni wątrobę przed toksycznymi substancjami i usprawnia jej funkcje. Jest bogata w wiele składników mineralnych: potas, sód, krzem, cynk i chlor. Chińczycy stosowali ją do produkcji maści przyspieszającej gojenie ran, stanów zapalnych skóry, do łagodzenia dolegliwości menstruacyjnych oraz bólów mięśni. Jest składnikiem past do zębów oraz płynów do płukania ust.
 • Olej z goździków korzennych (Eugenia caryophyllata) - nadaje charakterystyczny smak potrawom. Wykazuje właściwości wiatropędne, przeciwzapalne i lekko znieczulające (stosowany przy bólach zębów). Substancja czynna goździków - eugenol - jest silnym antyoksydantem, niszczącym pasożyty jelitowe, bakterie i grzyby. Wzmacnia system immunologiczny i wykazuje działanie witalizujące organizm.
 • Ekstrakt z Pau d'Arco (Lapacho) - posiada silne właściwości antyseptyczne. Hamuje aktywność enzymów, wytwarzanych przez mikroorganizmy - w efekcie zaburza proces wytwarzania niezbędnej im do życia energii. Może pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych stawów i różnego rodzaju egzem. Zawiera w znaczących ilościach witaminy A i C, witaminy z grupy B, cynk, selen, żelazo, magnez, mangan.
 • Czarny orzech (Juglans nigra) - zawiera naturalną substancję o silnych właściwościach odkażających i przeciwpasożytniczych. Odnotowano dobre efekty w niektórych chorobach skóry, jak czyraki lub egzemy. Zawarty w nim mangan jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zwłaszcza mózgu.
 • Składnik aktywny orzecha włoskiego (Juglans regia) - juglon - odgrywa ważną rolę w ochronie przed pasożytami. Jest pomocny w stanach zapalnych oraz infekcjach przewodu pokarmowego, układu moczowego i oddechowego. Wzmacnia naczynia krwionośne.
 • Ekstrakt z nasion grejpfruta (Citrus paradisi) - skuteczny wobec ponad 800 wirusów i bakterii, blisko 100 rodzajów grzybów i innych licznych pasożytów. To niezwykle antyseptyczna siła, jednocześnie nie niszcząca przyjaznych bakterii jelitowych. Jest często stosowany jako środek konserwujący do żywności i kosmetyków.
 • Czosnek (Allium sativum) - znany w lecznictwie ludowym jako środek wspomagający trawienie oraz skuteczny "pogromca" pasożytów.

ParaProteX - pozbądź się pasożytów

NIE POZWÓL, BY PASOŻYTY DECYDOWAŁY O TWOIM SAMOPOCZUCIU!

Większość osób sądzi, że pasożyty są reliktem przeszłości, która charakteryzowała się niskim poziomem higieny i warunków sanitarnych. Jednak inwazja "intruzów" jest obecnie bardziej powszechna niż nam się to może wydać. Naukowcy oceniają, że około 25% populacji jest zakażona jednym lub wieloma pasożytami. Dotyczy to nie tylko krajów Trzeciego Świata, ale również nowoczesnych społeczeństw. Za przykład mogą posłużyć owsiki, które występują u ludzi na całej kuli ziemskiej. Tylko w Polsce zarażonych jest 17% dorosłych i 38% dzieci. Ocenia się, że w zamkniętych zbiorowiskach dzieci (domy dziecka, żłobki, przedszkola) liczba zarażeń może sięgać nawet ponad 90%.

Szeroka gama odpowiednio dobranych składników roślinnych, które regulują pracę przewodu pokarmowego oraz wzmacniają odporność.

Unikalne zalety składników:

 • wzmacniają odporność
 • wspomagają proces trawienia
 • oczyszczają jelita
 • wykazują właściwości przeciwzapalne i odkażające
 • przywracają mechanizmy obronne na poziomie jelit, w efekcie stwarzają niekorzystne środowisko dla rozwoju pasożytów

lek. med. Małgorzata Miktus

ZAWARTOŚĆ: 100 tabl.

Dawkowanie 1-2 tabletki dziennie podczas posiłku

  

 

LION KIDS MULTIVITAMIN + VIT. D
SIŁA MŁODYCH  LWIĄTEK - dla Twojego dziecka

Zamiast ciastka, daj mu to, czego potrzebuje - odpowiedni zestaw witaminowo- mineralny.
Multiwitaminowe tabletki do ssania w kształcie zwierzątek, wzbogacone w witaminę D, niezbędną do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Ulubione przez dzieci z powodu smaku owoców tropikalnych, a także zabawnych kształtów. Ten nowoczesny preparat nie zawiera cukru, sztucznych barwników ani konserwantów. Opakowanie z bezpieczną zakrętką, dzięki której można mieć pewność, że dziecko nie zje więcej tabletek niż to konieczne.

Produkt przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia.

Opakowanie 90 tabl.

ABC ZDROWIA DZIECKA
W poszczególnych etapach rozwoju dzieci szczególne znaczenie ma okres niemowlęctwa. Odpowiednio odżywione dziecko jest zdrowe i prawidłowo się rozwija. Zwykle, zarówno mieszanki dla niemowląt, jak i dieta matki karmiącej, z trudem dostarczają odpowiednich ilości witamin i składników mineralnych, ponieważ procesy wytwarzania, przetwarzania i konserwacji wywierają szkodliwy wpływ na wartości odżywcze każdej żywności. Dodatkowo, czynniki zewnętrzne, sztuczne oświetlenie, zanieczyszczone, miejskie powietrze, leki, stresy to wszystko zwiększa zapotrzebowanie na witaminy zarówno u matki, jak i u niemowlęcia.
Dostarczenie odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin jest niezmiernie ważne również u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. To w tym okresie następuje gwałtowny wzrost i rozwój organizmu, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i umysłowej. Wymaga to systematycznego przyjmowania wszystkich niezbędnych substancji odżywczych w odpowiednich ilościach.
W Polsce większość dzieci odżywia się nieodpowiednio. Wiele godzin spędzają poza domem, bez kontroli dorosłych. Ulegają reklamom i za kieszonkowe kupują w dużych ilościach słodycze, chipsy, frytki, hamburgery czy inne dania typu Fast Food. Te przetworzone produkty nie posiadają odpowiedniej wartości odżywczej. Zazwyczaj obfitują tylko w tłuszcze nasycone lub węglowodany proste. Ponadto czynniki zewnętrzne (stres, sztuczne oświetlenie, zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie radioaktywne, środki konserwujące, leki, itd.) znacznie zwiększają ich zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne.
Obecnie dzieciom, szczególnie mieszkającym w dużych miastach, najbardziej zagraża ołów i kadm, które dostają się do powietrza m.in. ze spalin samochodów i dymu papierosowego. Naukowcy udowodnili, że przy braku cynku organizm przyswaja więcej ołowiu i kadmu, natomiast zażywając cynk można zmniejszyć to zagrożenie.
Prawidłowo odżywione dziecko, zdrowe fizycznie i psychicznie, potrafi w szkole dać z siebie więcej, ma też większe szanse na sukces w świecie dorosłych.
Nie idźmy na kompromisy, jeżeli chodzi o rozwój i zdrowie dziecka!
Im bardziej odżywianie dziecka jest dalekie od ideału, tym bardziej wskazane jest zażywanie suplementów diety. Dajmy mu to, co najlepsze!

Witaminowe tabletki o zabawnych kształtach, które wyglądają i smakują jak cukierki, ale nie zawierają cukru ani sztucznych barwników.

UWAGA!
Dzieci cierpiące na brak apetytu czy anemię na polecenie lekarza mogą otrzymać dodatkową dawkę multiwitaminy, w ilości zależnej od wieku.

Jeżeli dziecko zażywa nowoczesny preparat multiwitaminowy, zawierający witaminę D3, nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji tej witaminy, chyba że z polecenia lekarza.

Kupuj taniej z rabatami !

POLECAMY

Mix naturalnych składników
 

Niepasteryzowany  Sok z owocu Noni – Polinesian Noni


 

 


Smokerade - nie czekaj aż pojawią się pierwsze objawy choroby. Skorzystaj z ochrony jaką stworzyła natura.


 

1

Zanim sięgniesz po po kolejny antybiotyk, wypróbuj naturalne źródło zdrowia.