Polecamy

Sok z jagód Acai znakomicie wzmacnia siły obronne organizmu


 

Twój organizm sam poradzi sobie z wieloma zarazkami - dostarcz mu tylko specjalistę od spraw obronnych - Virago


 

Preparat zawierający kompleks składników wspomagających proces trawienia


 

1

Pro-State Power - zapomnij o męskich problemach i popraw jakość swojego życia


 

Bioharmonex - urządzenie działające na zasadzie biorezonansu. Subtelny sposób na zachowanie i zestrojenie na nowo naszego zdrowia.

 

IRON PLUS

Żelazo to składnik mineralny, należący do tzw. pierwiastków śladowych. Określenia „pierwiastki śladowe” lub „mikroelementy” oznaczają, że organizm potrzebuje ich w bardzo małych ilościach – mimo to są one niezbędne dla zachowania zdrowia. Żelazo jest odpowiedzialne przede wszystkim za transport tlenu w organizmie, chociaż pełni również kilka innych, ważnych zadań.

Zmęczenie to nie przeznaczenie !Potrzebujesz dużo energii i witalności ? Upewnij się czy dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość żelaza, który umożliwia transport tlenu w organiźmie

Niezbędny do życia pierwiastek, konieczny do syntezy hemoglobiny - obecnego w krwinkach czerwonych barwnika, który przenosi tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu. To również składnik mio- globiny (czerwony pigment mięśni) oraz niektórych enzymów.

Wspomaga wzrost, zwiększa odporność na choroby i usuwa zmęczenie. Zapobiega anemii i przywraca naturalny odcień skóry. Niedobór żelaza może spowodować rozdwajanie się końcówek włosów, łamliwość paznokci oraz zmęczenie i zawroty głowy.

Codzienna utrata niewielkich ilości żelaza jest zjawiskiem prawidłowym, dopóki jest uzupełniana przy pomocy diety. W ciągu miesiąca kobieta traci prawie dwukrotnie więcej żelaza niż mężczyzna. Organizm ludzki nie potrafi wytwarzać żelaza, dlatego należy dostarczać go z pożywieniem. Z ogólnej ilości spożywanego żelaza tylko 6 -10% jest wchłaniane i przekazywane do krwi - przy źle zbilansowanej diecie mogą powstawać jego niedobory, z który­ mi obecnie spotykamy się dość często. Około 10 - 50% niemowląt, dzieci, nastolatek, kobiet w ciąży, uprawiających sport, jak również pań w starszym wieku, cierpi na niedobór żelaza. Zapotrzebowanie kobiety na żelazo to przeciętnie 15 mg dziennie, a kobiety w ciąży lub karmiącej piersią - nawet 30 mg dziennie. Jest więc niemal niemożliwe, żeby kobieta w ciąży otrzymała z pożywienia taką ilość żelaza, gdyż dobrze zrównoważona dieta w 1000 kcal zawiera tylko 6 mg tego pierwiastka. Niedobory tego pierwiastka mają ścisły związek z niekorzystnym przebiegiem ciąży. Dzieci matek z niskim poziomem żelaza nie są w stanie zgromadzić w czasie ciąży odpo­ wiednich jego zapasów. Obserwuje się u nich większą podatność na zakażenia, słabszą koncentrację, zmniejszenie koordynacji ruchów oraz obniżenie poziomu inteligencji.

Osoby spożywające duże ilości kawy i herbaty powinny mieć świadomość, że zawarte w tych napojach substancje mogą utrudniać wchłanianie żelaza. „Wrogami" tego pierwiastka są również fosfo proteiny jajek oraz fityniany obecne w ziarnach pszenicy. Żelazc najlepiej przyjmować w formie chelatowej. Chelatowanie to proces podczas którego pierwiastki są zmieniane w związki kompleksowe łatwo przyswajalne przez organizm. Podawanie składników minę ralnych w formie chelatów aminokwasowych, zwiększa stopień id wchłaniania od trzech do dziesięciu razy.

Nowoczesne preparaty suplementujące żelazo, obok organicznegc chelatu tego mikroelementu zawierają też witaminę C i bioflawono idy, które wspomagają jego przyswajanie przez organizm.

Skład:

Żelazo.....................10 mg

Witamina C.............30 mg

Bioflawonidy z cytrusów......10 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku

Zawartość: 100 tabletek

Kupuj taniej z rabatami !

POLECAMY

Mix naturalnych składników
 

Niepasteryzowany  Sok z owocu Noni – Polinesian Noni


 

 


Smokerade - nie czekaj aż pojawią się pierwsze objawy choroby. Skorzystaj z ochrony jaką stworzyła natura.


 

1

Zanim sięgniesz po po kolejny antybiotyk, wypróbuj naturalne źródło zdrowia.